Dommer: Majken Møller Nielsen
Sekretær: Majken (kørsel) Randi(rytter, mønstring)
Speaker: Hanne Koefoed
Hjælper: Patrick og Patrick
Mønstring: start kl. 9:00 à forventet slut 9:15
1
Nr:
2
3
Laila Kofod
Hest:
Vita
Rytters navn:
Søs
Alice Sommer
Victoria Stenshøj
Thea Kofod
20 minutter Pause / mulighed for opvarmning
LD2 Program: start ca. kl. 9:35 Ca.
1
Nr:
2
4
3
6
5
7
9
8
10
Julie Andersen
Hest
Aladdin
Rytters navn:
Svejbjergs Valdemar
Lena Larsen
Micala Eriksen
Scarlett
Skovløkkes Luca
Lotte Holm
Maja Fick
Flint
Hjalmar Ole Damsbo
Majken Børner
Filur
Julie Hansen
Julie Andersen
Vita
Landlyst´s Simone
Laila Kofod
Kiara
Heike Pedersen
Pause / mulighed for opvarmning
LC2: start ca. kl. 11:00
1
Nr:
2
3
Lotte Holm
Hest
Scarlet
Rytters navn:
Nugga
Emma Koefoed
Svejbjergs Valdemar
Lena Larsen
Pause / mulighed for opvarmning
Kørsel: dressur let-3: start ca. kl. 11:40 ca.
1
Nr:
3
2
4
5
6
Sabrina Holm
Et/to-spand
1-spand
Kusk
Jesper Madsen
2-spand
1-spand
Arne Sommer
2-spand
Jan Pedersen
Bente Finne
1-spand
1-spand
Alice Sommer
Valencia Stenshøj
Hest/heste
Sidsel
Søs & Pippi
Mette & Tulle
Aladdin
Victoria Stenshøj
groom
Frokost Pause / banebygning-- opvarmning
Tidtager: Eigil Jensen
Sekretær:Anette Andersen( en fra banen)
Speaker: Hanne Koefoed
Bane personale: Patrick, Patrick, Stephan, Mogens og Dan
40 cm klassen: Start ca. kl : 13:15
Laila Kofod
Nr:
1
Rytter
Majken Børner
2
3
Heike Pedersen
4
Maja Fick
Vita
Hest
Flint
Kiarra
Hjalmar Ole Damsbo
50 cm klassen: Start lige efter. 40 cm
Nr:
Rytter
Lotte Holm
1
2
Emma Koefoed
3
Julie Hansen
Hest
Scarlett
Nugga
Filur
60 cm klassen: Start lige efter 50 cm
Lena Larsen
Nr:
1
Rytter
Julie Hansen
2
3
Emma koefoed
Svejbjergs Valdemar
Hest
Filur
Nugga
Keglekørselsklassen: Start ca. kl. 15:00
Jesper Madsen
Nr.
1
kusk
Arne Sommer
2
3
Alice Sommer
4
Sabrina Holm
5
Jan Pedersen
Sidsel
Et/to-spand
Et-spand
Hest/heste
Søs & Pippi
Et-spand
To-spand
Victoria Stenshøj
Et-spand
Valencia Stenshøj
To-spand
Mette & Tulle
Groom
- Kuske køre banen igennem en gang og når alle har været igennem køres banen en gang til.
Pause
Ringridning /kørsel. Start ca. kl. 15:45.
Sekretær: Lotte Holm
Bane personale: Mogens og Dan
1
Nr:
2
4
3
6
5
7
Flint
Navn:
Majken Børner
Kusk/ Rytter:
Rytter
Hest:
Heike Pedersen
Rytter
Kiara
Mette & Tulle
Arne Sommer
Jan Pedersen
Kusk
Kusk
Pippi & SøS
Aladdin
Sabrina Holm
Bente Finne
Kusk
Kusk
Valencia Stenshøj
Alice Sommer
Kusk
Victoria Stenshøj.
Stævne slutter ca. kl. 16: 45 – 17:00
Fjordhesten Bornholm Afholder Jubilæumsstævne samt efterfølgende Fest.
Stævnet er åbent for Alle der har en Fjordhest, der kan deltages som rytter, kusk og mønstrer. Stævnet forventes start midt på formiddagen og festen afholdes i Rytterstuen om aftenen.
Stævne-dicipliner:
Almindelige bestemmelser:
1. Stævnet er åbent for Fjordheste.
2. Startgebyr: 25 kr. pr. klasse.
3. Tilmeldingsfrist: 19. Oktober 2013 til
Sabrina Holm Sørensen, sabrinaholm@hotmail.com, mobil: 51517410
Maiken Børner, mogens.jessen@privat.dk, mobil: 29254390
Alice sommer, alicesommer@post.tele.dk, mobil: 23320644
4. Der må deltages i det antal klasser man selv mener at ens hest er i form til, man må gerne deltage
med flere heste.
5. Der vil være åbent i cafeteriet under stævnet.
Jubilæums fest:
Dagen afsluttes med en Fest for at fejre at vores forening har eksisteret i 70 år!!!
Festmiddagen kommer til at bestå af 2 retter mad til 100 kr. (Tilmelding senest 1. November 2013)
Drikkelse medbringer man selv.
Festen er for medlemmer af Fjordhesten Bornholm, stævnets deltagere, hjælpere og pårørende/venner.
HÅBER AT SE RIGTIG MANGE FJORDHESTEFOLK